Region Tatry portal turystyczny
Menu

PL
Moja lista
{fav_box_}

Udostępnij
Poznaj doliny, szczyty, jaskinie, stawy i wodospoady w Tatrach
{title_filtr}
staw / wodospad

Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej   Morskie Oko, podobnie jak Giewont i Kasprowy Wierch, ...
dolina

Hala Gąsienicowa z Kuźnic jest jednym z najpopularniejszych celów tatrzańskich wypraw. Nic dziwnego, ...
dolina

Dolina Kościeliska Wycieczka Doliną Kościeliską należy do bardzo przyjemnych, trasa wręcz ...
szczyt

Giewont przez Polanę Kalatówki Giewont jest jednym z popularniejszych szczytów w polskiej ...
szczyt

Kasprowy Wierch Kasprowy Wierch (dawniej zwany Kasprowa Czuba, Stawiańska Czuba, Goryczkowiańska ...
szczyt

Świnica przez Halę Gąsienicową   Świnica jest pierwszym od zachodu szczytem Tatr Wysokich (2301 m ...
dolina

Dolina Małej Łąki Dolina Małej Łąki jest najmniejszą walną doliną po naszej stronie Tatr. ...
dolina

Dolina 5 Stawów Polskich z Palenicy Białczańskiej Dolina Pięciu Stawów Polskich uważana jest ...
dolina

Dolina Rybiego Potoku Dolina Rybiego Potoku znana bardziej jako „droga nad Morskie Oko” jest ...
schronisko

Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej Największe w Tatrach schronisko górskie położone ...
dolina

Dolina Chochołowska Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa z dolin w Tatrach polskich, ma około 10 ...
dolina

Rusinowa Polana Atrakcyjnym punktem docelowym i startowym dla górskich wędrówek jest Rusinowa Polana, ...
staw / wodospad

Czarny Staw Gąsienicowy Czarny Staw Gąsienicowy jest jeziorem polodowcowym, położonym na wysokości ...
staw / wodospad

Zadni Staw Polski Leżący w Dolince pod Kołem Zadni Staw Polski z racji swojego oddalenia od ...
staw / wodospad

Wodospad Siklawa Chociaż Siklawa jest największym w Polsce wodospadem (leżącym na wysokości 1669m ...

Wybierz miejscowość w której chcesz zobaczyć ofertę transportu
Co warto wiedzieć!
Góry

Najwyższe góry w Polsce. Poznaj tatrzańskie szczyty i widokowe szlaki

Tatry - najwyższe góry w Polsce przyciągają ludzi jak magnes. W sezonie turystycznym potrafi tu być naprawdę tłoczno. Przybywający turyści chcą trochę poobcować z górami, każdy na swój sposób. Są osoby, które uwielbiają wielowyciągową wspinaczkę i ekspozycje. Innym wystarczą szczyty, które zdobędą szlakiem turystycznym. Jeszcze innych cieszy spacer dolinką i widok szczytów w oddali. Tatry są dla każdego i dzięki temu, że dużo szlaków jest oznaczonych, wybranie czegoś dla siebie nie powinno być problemem. Na naszej stronie internetowej znajdziesz opisy tras, wskazówki jak dojść do najpopularniejszych miejsc oraz informacje jak przygotować się do zwiedzania tatrzańskich jaskiń. Zapraszamy.

Doliny w Tatrach. Opisy i propozycje wycieczek dla całych rodzin

Przepiękne i malownicze doliny w Tatrach są doceniane przez wielu turystów. Dla niektórych są celem wycieczki, dla innych tylko etapem, dojścia gdzieś wyżej i dalej. Tak czy inaczej warto je poznać i spacerując ich szlakami, rozejrzeć się. Najpopularniejszą i najczęściej uczęszczaną jest Dolina Chochołowska. Wędrówka wzdłuż Potoku Chochołowskiego prowadzi do największego schroniska w Tatrach PTTK na Polanie Chochołowskiej. Jest to również punkt wyjść w wyższe partie Tatr Zachodnich m.in. na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Trzydniowiański Wierch, Rohacze, Ornak oraz Starorobociański Wierch. Z racji na to, że przejście doliną nie przysparza żadnych trudności, jest to doskonała propozycja na niedzielny spacer z dziećmi oraz początkujących piechurów. Najpiękniejszą tatrzańską doliną jest Dolina Pięciu Stawów Polskich. Nic dziwnego, że bywa obowiązkowym punktem odwiedzanym w Tatrach. Można tu zobaczyć najgłębsze jezioro tatrzańskie – Wielki Staw Polski, przejść koło największego wodospadu Siklawy oraz odwiedzić najwyżej położone schronisko w Polsce. Aby tutaj dotrzeć należy rozpocząć wycieczkę w Palenicy Białczańskiej. W sezonie letnim, trasa jest dość łatwa, choć ostatnie kilkaset metrów może być kłopotliwe. Strome podejście potrafi zmęczyć niejednego turystę. Na naszej stronie internetowej opisaliśmy wszystkie tatrzańskie doliny. Praktyczne informacje pomogą Ci zaplanować wycieczkę dla Ciebie i Twoich towarzyszy wycieczki.

Tatrzańskie szczyty oraz opisy prowadzących na nie szlaków turystycznych

Głównym celem turystów lubiących aktywny wypoczynek jest zdobycie tatrzańskich szczytów. Niejedna osoba marzy o wejściu na Giewont lub Kasprowy Wierch. Jeśli zdrowie nie dopisuje lub kondycja na to nie pozwala, na szczycie Kasprowego Wierchu można stanąć dzięki kolei linowej PKL. Ze szczytu można wybrać się na spacer granią Tatr w kierunku Świnicy. Jednym z popularniejszych szczytów w polskiej części Tatr jest Giewont. Nie jest ani najwyższy, wejście nie należy do najtrudniejszych a jednak cieszy się olbrzymią popularnością. Jest bardzo dobrze widoczny z Zakopanego, a jego sylwetka przypomina leżącego rycerza. Na samym szczycie usytuowany jest 13 m metalowy krzyż. Trasa na Giewont należy do średnio trudnych, podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych do trudnych. Podejścia bywają strome, a pod samym szczytem wejście ułatwiają łańcuchy. Droga w jedną stronę może zająć do 3 godz., dlatego taką wycieczkę warto dobrze zaplanować. Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz zacząć od zdobywania szczytów, które są łatwiejsze i niższe, jak Nosal, Kopieniec Wielki czy Grześ. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie przydatne informacje.

Schroniska w Tatrach. Miejsca z duszą i historią

Dają schronienie osobom, które przed zapadnięciem zmroku nie zdążą zejść ze szlaku. Schroniska w Tatrach pozwalają się ogrzać, odpocząć i posilić. Dzięki nim, można w pięknym otoczeniu gór spędzić noc. Po polskiej stronie Tatr jest osiem schronisk. Różni je standard oferowanych usług oraz położenie. Schronisko PTTK Morskie Oko położone jest nad jednym z piękniejszych jezior tatrzańskich – Morskim Okiem. W sezonie turystycznym jest bardzo oblegane i tłumnie odwiedzane przez turystów w każdym wieku. Poza usytuowaniem powodem jest również łatwa trasa prowadząca do schroniska. Leżące na wysokości 1333 m n.p.m. Schronisko PTTK na Hali Kondratowej jest najmniejszym schroniskiem w Tatrach. Z jego okolic roztacza się piękna panorama, ciągnąca się od Giewontu, przez Kopę Kondracką, aż po Kasprowy Wierch. Wysiłek włożony w pokonanie trasy prowadzącej do schroniska z pewnością będzie wynagrodzony. Na naszej stornie opisaliśmy wszystkie tatrzańskie schroniska. Znajdziesz tu również kontakt do nich, gdybyś chciał zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem.

Jaskinie w Tatrach. Pomysł na rodzinną wycieczkę

Tylko nieliczne jaskinie w Tatrach udostępnione są dla turystów. Jedną z najbardziej znanych jaskiń jest Jaskinia Mroźna, która znajduje się w Dolinie Kościeliskiej. Sztuczne oświetlenie pomaga w przejściu jaskini nawet najmłodszym piechurom. W jej wnętrzu zobaczysz rzeźby krasowe, jeziorko oraz ogródek ze stalagmitami. W tej samej dolinie położona jest słynna Jaskinia Mylna. Jeśli chcesz ja zwiedzić, pamiętaj o własnym źródle światła. Korytarze w wielu miejscach są wąskie, niskie i błotniste. Zwiedzanie jej jest emocjonujące zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na naszej stronie internetowej znajdziesz opisy szczytów, szlaków tatrzańskich i propozycje wycieczek. Dostosujesz je do swoich możliwości. Zachęcamy do czytania i planowania niezapomnianych wypraw.
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry